Автор работы: Пользователь скрыл имя, 24 Октября 2011 в 04:50, практическая работа
Відвідане мною заняття з історії української літератури у студентів проведено на тему: « Складні речення з різними видами зв’язку».
Заняття проведено у формі практичного, що відповідає потребам якнайкращого подання матеріалу такої теми. Щоб розкрити тему уроку студентка ставила перед собою мету: закріпити знання студентів про сурядний, підрядний та безсполучниковий зв’язок у складних реченнях, навчити визначати різні види зв’язку в складних реченнях, уміти зображати їх графічно.
Львівський
національний університет імені Івана
Франка
Аналіз
навчального заняття з історії літератури проведеного у групі
ФЛУ - 45
магістром V курсу філологічного факультету
Львівського національного університету ім. І. Франка
Волян Оксаною
Виконано:
магістром V курсу
філологічного факультету
Романівкою М.В.
Перевірила:
керівник від кафедри
загальної та соціальної
педагогіки:
доц.
Фалинська З.З.
Львів 2010
Аналіз
Відвідане мною заняття з історії української літератури у студентів проведено на тему: « Складні речення з різними видами зв’язку».
Заняття проведено у формі практичного, що відповідає потребам якнайкращого подання матеріалу такої теми. Щоб розкрити тему уроку студентка ставила перед собою мету: закріпити знання студентів про сурядний, підрядний та безсполучниковий зв’язок у складних реченнях, навчити визначати різні види зв’язку в складних реченнях, уміти зображати їх графічно. Виховною метою було сприяти формуванню наукового світогляду, моральних та естетичних рис особистості студентів, виховувати любов до української культури та мови. Розвивальна мета: розвивати усне та писемне мовлення, пам'ять, увагу, логічне мислення; способи пізнавальної діяльності.
Для досягнення цієї мети Волян Оксана використовувала різноманітні методи заняття, а саме: розповідь, бесіда, пояснення, прийоми розвитку мислительних дій: аналіз, порівняння.
Структура заняття чітко окреслена, насичена, відповідає усім нормам. Був наявним організаційний момент, студентка чітко повідомила структуру практичного заняття та рекомендовану літературу до теми. Наступним пунктом перебігу практичного заняття було опрацювання матеріалу, у формі бесіди; виклад матеріалу був проведений чітко, послідовно з дотриманням усіх норм.
Важливим аспектом у проведенні практичного заняття було виконання вправ.
Оксана розробила ряд цікавих вправ для розвитку умінь. Під час практичного заняття магістрантка вела діалоги зі студентами, що сприяло створенню дружньої атмосфери у колективі та глибшому засвоєнню матеріалу.
З проведеного практичного заняття можна зробити висновок, що для підготовки заняття Волян Оксана опрацювала значну кількість літератури та продумала способи правильного подання матеріалу студентам. Стиль ведення практичного заняття був доволі стриманим, але дружнім, магістранта підтримувала позитивну атмосферу, що сприяло хорошій та плідній співпраці між нею та авдиторією. Студенти охоче йшли на контакт з магістранткною, при виникненні додаткових запитань влучно та лаконічно давала відповіді.
Слід зазначити, що Волян Оксана протягом практичного заняття перевіряла рівень розуміння викладеного матеріалу, розуміння та сприйняття нової лексики та їх практичного застосування.
Наприкінці практичного заняття студентка разом із групою провели узагальнення вивченого матеріалу.
Щодо негативів, то окрім періодичної невпевненості у собі та скромності (скутості) можна назвати й поодиноке невміння утримати увагу аудиторії. Проте, слід зазначити, що такі моменти особливо не вплинули на перебіг заняття і Оксана Волян досягла поставлених у меті завдань, зуміла чітко та повно подати матеріал і сформувати умови його засвоєння аудиторією.
Щодо порад, то можна порекомендувати магістрантці впевненіше вести себе у студентській аудиторії .
Информация о работе Аналіз навчального заняття з історії літератури