Автор работы: Пользователь скрыл имя, 23 Декабря 2012 в 22:43, лекция
Мета: узагальнення знань студентів з курсу «Біологія»;
формування вмінь та навичок використовувати набуті знання в своїй майбутній професійній діяльності;
розвивати творчі здібності студентів інтерес до біології та екології;
через гуманно-особистий підхід формувати нравственний стрижень особистості студента через образи доброти, гуманності, співчуття, любові до Батьківщини, природи, родини, справедливості, поваги.
Тема: біологічний капусник.
Мета: узагальнення знань студентів з курсу «Біологія»;
формування вмінь та навичок використовувати набуті знання в своїй майбутній професійній діяльності;
розвивати творчі здібності студентів інтерес до біології та екології;
через гуманно-особистий підхід формувати нравственний стрижень особистості студента через образи доброти, гуманності, співчуття, любові до Батьківщини, природи, родини, справедливості, поваги.
Методи і прийоми: словесні, практичні, демонстраційні,конус навчання Є. Дейла.
заняття: інтерактивне інтегроване заняття (біологія + екологія + режисура)
Обладнання: аудіо – відеоапаратура, екран, кімнатні квіти (гібіскус, традесканція, хлорофітум, сансев’єра, алое), казан, «бочка», «вірус», яблуко, мітла, будильник, підручники, костюми для театралізованого дійства, піднос, «кітті кет», сосиски, ковбаса, сардельки, молоко, миска, іграшки (рибка, миша), емблема.
Міжпредметні зв’язки: біологія, екологія, режисура, література, географія, фізика, хімія.
Хід заняття:
І. Організаційна частина
ІІ. Вступ:
Викладач:
Жорстока техногенна цивілізація з її відвертим цинізмом по відношенню до людини, руйнує культурні і моральні цінності народів. Кожного дня ми стикаємося з ситуацією, при якій студенти, оточені з усіх боків мороком бездуховності і агресивності, байдужості, опиняються в духовному тупіку, гірше навчаються. В чому же вихід? Та чи є він? Так, є. Це гуманна педагогіка, головною метою якої є виховання гуманної людини через призму навчання. Навчання без виховання – важкий тягар, який несуть на своїх плечах як студенти так і викладачі. Великий хімік Д. І. Менделєєв вважав, що навчання без виховання подібні до «меча в руках навіженого», тому що не відомо як вони будуть використовувати набуті знання з біології, екології, режисури, літератури та інших предметів в професійній діяльності. А. К. Гастев говорить: «Знаючий, але не вміючий – механізм без двигуна». Отже, знання – шлях досягнення цілі, яка повинна відображати загальнолюдські цінності. Робота приносить задоволення лише тоді, коли вона виконується з радістю і натхненням. П. І. Чайковський писав: «Натхнення народжується у труді і приходить під час труда» Саме цьому головному вмінню ми повинні навчатися.
Головним принципом гуманної педагогіки є гуманно-особистий підхід до дитини як головна віха виховання її духа. Ш. О. Амонашвілі вважає: «Наш духовний процес буде суманним, якщо ми:» (висвічується на екрані)
«Так як рік 2013 ЮНЕСКО оголосив роком екології, то він буде проводитись під девізом:
Педагогіка має буди екологічно чистою, тобто без насилля » Ш. О. Амонашвілі (на екрані висвічено).
Народна мудрість говорить
«Добро створю чий створює життя.» (
Емблемою нашого заняття послужив конус, який відображає внутрішній стан студента, його душу. Вершина конусу Добро. Без нього світ існувати не може. Основу конуса складають любов і гуманність. Це одні з найкращих рис людини. У центрі конуса на перехресті проекцій від Доброти, Любові і Гуманності, Земля символ - дому в я кому ми живемо. Отже мова сьогодні йтиме про життя в нашому домі. Епіграфом до заняття послужила цитата – заклик з книги Ш. О. Амонашвілі «Амон Ра» (висвічено на екрані)
«Незалежно від того, чекають від тебе добро, чи не ждуть його – Створюй добро…»
Основна частина
Біологія – це наука про всі форми життя на різних рівнях його організації, від молекулярного до біосферного.
Ойкологія (ойкос - дім) – наука, яка вивчає взаємовідносини між організмами та організмами і довкіллям, на різних рівнях організації життя.
У нашому «Біологічному капуснику» ми розкажемо про деякі аспекти з життя в нашому домі під назвою «Земля», використавши при цьому самі різні методи і прийоми.
Студенти заздалегідь отримали завдання: придумайте будь-який номер, який би демонстрував ат осування набутих знань в майбутній професійній діяльності. Готуючись до заняття студенти створили малі групи (4 чол.) , групу (12 чол.) та представили індивідуальну роботу.
Нашій увазі пропонується робота малої групи (4 чол.) студентів I-го курсу гр. 91хор. Інсценована пісня «Котику» носить сатиричний характер, розкриваючи і викриваючи людський егоїзм, бездушність, байдужість, жорстоке відношення до тваринки, ніби яку дуже люблять, проявляючи гіперзаботу.
Собака завжди була і залишається другом людини. Але людина не завжди поводить себе адекватно до цих тварин. Заводять, віддаючи дань моді, награвшись ніби іграшкою, а коли набридло, виганяють або викидають, як непотріб на смітник. Свою роботу представляє студентка
І-го курсу гр. 91 хор. (вірш «Глаза покинутой собаки».) На екрані демонструються кадри з покинутими собаками.
Викладач: В Харківській обл. відкрили притулок для бездомних тварин. Але вольєри треба утеплити. То ж давайте проведемо акцію добра і милосердя, зберемо не потрібні речі(куртки, светери тощо) і відправимо в притулок.
Свою (групову) роботу представляють студенти І-го курсу гр. 91 реж. «Білосніжка і 7 Гномів».
Ця робота пронизана ідеєю доброти, милосердя любов’ю до природи, людей. А також демонструє перемогу Добра над Злом.
Підсумок:
Викладач: В ході цього заняття ви ознайомилися з різними методами і прийомами використання отриманих знань з предметів біології, екології, режисури та інших своїй майбутній професійній діяльності; навчилися бачити людську душу і формувати в собі кращі людські цінності, такі як доброта, любов, гуманність, співчуття тощо; розвивати культуру праці, співтворчість та співпрацю.
Я дякую вам за роботу і бажаю вам творчої наснаги.
Оголошення оцінок.