Автор работы: Пользователь скрыл имя, 08 Марта 2013 в 17:21, реферат
Білімділік: Оқушыларға «Ұлттық спорт түрлері» туралы мәлімет беру тақырып бойынша білімдерін жүйеге келтіріп пысықтау, тиянақтау, граматикалық ұғымдарды сауаттты әрі дұрыс қолдану дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, сауатты жазуға, қазақ тілінде әңгімелесуге, ауызекі сөйлеуге дағдыландыру, ой-өрісін кеңейту.
Тәрбиелік: Оқушылардың туған жерге Отанға деген сүйіспеншілігін арттыру, жинақылыққа, еңбекке, салауаттылыққа тәрбиелеу.
№13 А. Гайдар атындағы орта мектеп
Тақырыбы: Ұлттық спорт түрлері.
Сыныбы: 7 «В»
Пән мұғалімі: Стаева Қ. Қ
Көлбастау ауылы
2013 жыл
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық спорт түрлері.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға «Ұлттық спорт түрлері» туралы мәлімет беру тақырып бойынша білімдерін жүйеге келтіріп пысықтау, тиянақтау, граматикалық ұғымдарды сауаттты әрі дұрыс қолдану дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, сауатты жазуға, қазақ тілінде әңгімелесуге, ауызекі сөйлеуге дағдыландыру, ой-өрісін кеңейту.
Тәрбиелік: Оқушылардың туған жерге Отанға деген сүйіспеншілігін арттыру, жинақылыққа, еңбекке, салауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: Интерактивті оқыту әдісі, сұрақ – жауап.
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, топтастыру, суреттер, буклеттер, грамматикалық ойындар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу, сыныпты түгелдеу, оқу-құралдарын қадағалап, назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасы:
3 – тапсырма. Керекті қосымшаны қойып жаз.
Үй жұмысын бекіту:
Сонымен балалар ,біз өткен сабақта спорттың адам өмірінде алатын орны зор екендігі, спортпен шұғылданған адамның денсаулығы мықты, әрі шыдамды болатынын білдік. Біздің ата – бабаларымыз «Тәні саудың – жаны сау» деп бекер айтпаған.
ІІІ. Жаңа сабақ:
Бүгінгі біздің сабағымыз сегіз кезңнен тұрады.
Сабақ жоспары:
1-кезең. «Ой шақыру» сұрақ – жауап.
2 – кезең. «Қызығушылығын ояту» топтастыру.
3-кезең. «Мағынаны ашу» Мен қазақша сөйлеймін.
Досыңызбен ұлттық ойындар туралы олардың ерекшелігі туралысөйлесіңіздер. Лондон 2012 олимпиадасы туралы т.б.
4-кезең. «Жазылым» Мәтін. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жаз.
Көнге барл...қ ойыншы бір-біріне ас...қ тігеді. Бір бала ой..ншылардың кез..ктерін анықтау үшін басқалард..ң сақас..н жинап йіреді. Яғни кімнен кей..н кімнің ас..қ ататын..н анықтайды. Иірген кезде алшы түск..н сақан..ң иесі бір..нші тәйке, бүк түскендікі, үш.. нші, шік түскенд..кі төрт..нші атады.
5-кезең. Сөзжұмбақ.
б |
ұ |
л |
а |
ғ |
ы | |||||||||||||
а |
қ |
ы |
л | |||||||||||||||
о |
т |
ы |
н | |||||||||||||||
т |
у |
ғ |
а |
н | ||||||||||||||
ы |
д |
ы |
с | |||||||||||||||
қ |
ы |
з |
Білім –таусылмайтын кен
Қыз – өссе жердің көркі.
Сонымен балалар біз сөзжұмбақ арқылы мақал – мәтелдердің жалғасын таптық.
6-кезең. Сергіту сәті.
7-кезең. «Адасқан әріптер» грамматикалық ойын.
Дыбыстарды тиісінше тіркестіріп сөз жасаңдар.
Балалар адасқан әріптер ойынынан біз ұлттық спорт түрлерін білдік.
8-кезең. Қорытынды:
Үйге тапсырма беру.
Ұлттық ойын түрлерін орыс тіліне аударып келу.